Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
9 postów 368 komentarzy

Wiktor Mokot

wiktorinoc - tutaj już nie piszę - zajrzyj na: wiktorinoc.blogspot.com

Powitanie i Kongres Nowej Prawicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdy wchodzi się w nowe towarzystwo, warto się najpierw przedstawić, żeby ludzie wiedzieli kto zacz i skąd się wziąłem, ale jednocześnie nie można mówić zbyt wiele o sobie, żeby nie wyjść na bufona i palanta.

Następnie warto posłuchać nieco ludzi, by uniknąć wyskakiwania jak Filip z konopii i, podobnie jak to zdarzyło się w pewnych autentycznych okolicznościach, rozpocząć od rzucenia tekstu do majora, że "o wojsku to trzeba trochę wiedzieć, żeby się wypowiadać", albo do górala spod samiuśkich Tater, że "żeby naprawdę mówić gwarą góralską to trzeba jednak trochę w górach pomieszkać". Kupa śmiechu była i do dzisiaj anegdotę towarzystwo przekazuje kolejnym dołączającym do kielicha gościom.

Każda reguła ma jednak wyjątki i są okoliczności, gdy za przedstawienie musi wystarczyć krótkie nazwisko, bo i brudzia wypić się nie da i czasu szkoda na legendy i obwąchiwanie. Poza tym najlepszą formą autoprezentacji w przypadku blogów są właśnie teksty, zatem im szybciej zacznę opisywać rzeczywistość, tym szybciej komentatorzy będą mogli podjąć szufladkowanie autora pod odpowiednią etykietą.

Zatem po tym przydługim powitalnym wstępie przechodzę od razu do rzeczy. Widziałem marsz Kongresu Nowej Prawicy z perspektywy namiotu Solidarni 2010. Muszę przyznać, że ta porażająca obojętność była kroplą przelewającą czarę goryczy, która sprawiła, że postanowiłem po latach milczenia, wzorem Hiu Granta zerwać sobie plaster z ust i upublicznić to co i tak dla psychicznego zdrowia sobie w te klawisze stukałem. Mobilny namiot pod Pałacem Prezydenckim, materialny wyrzut sumienia wszystkich rządzących, których połączyły matactwa przy smoleńskiej katastrofie, skutecznie testuje granice demokracji i wolności słowa w naszym pięknym priwislanskim kraju. Obnaża też w całej krasie powody, dla których mamy dzisiaj to co mamy: zupełną obojętność społeczeństwa na nadużycia władzy. W każdym normalnym demokratycznym kraju, w momencie brutalnej napaści na dziennikarza przez służby mundurowe, w okolicznościach w których nie były do tego uprawnione, skończyłoby się co najmniej dymisją naczelnika jednostki. U nas nie ma tematu nie tylko dla mediów, które wolą pokazywać dziadka krzyczącego o "bulu" spowodowanym obecnością krzyża, ale także dla znakomitej większości społeczeństwa, które twierdzi, że widocznie się temu dziennikarzowi należało. Przemykowi czy Pyjasowi też pewnie się należało, pomijając już fakt, że pijani spadli ze schodów, a plotki o pobiciu ich przez milicję są grubo przesadzone.

Jednak pocieszamy się, że społeczeństwo karmione medialną papką jest niedoinformowane i stąd tylko wynika jego obojętność. Otóż wczoraj można się było po raz kolejny przekonać, że ta obojętność wcale nie wynika z niedoinformowania. Pochód Kongresu Nowej Prawicy, składający się z ludzi wydawałoby się odpornych na medialna papkę i potrafiących samodzielnie wyszukiwać informację, przechodząc pod Pałacem Prezydenckim nie zauważył w ogóle namiotu Solidarnych 2010.

Pomijając różnice programowe, światopoglądowe, odmienną ocenę metod, wystarczyłby drobny gest solidarności. Otoczony kordonem prewencyjnej policji namiot, fosa pustej jezdni i rzeka kongresowych ludzi na chodniku pod pałacem. Żadnego zatrzymania, żadnego zwrócenia uwagi na tak werbalnie piętnowane przez korwinistów barbarzyńskie nadużycie władzy. A wystarczyłoby przecież chociaż krótkie zwrócenie uwagi: "pozdrawiamy", "stop agresji władzy", "wolność słowa", bo przecież nie oczekiwałem żadnej jakiejś większej demonstracji poparcia czy zjednoczenia wobec wspólnego celu. Nowa Polska Prawica najwyraźniej powinna zacząć od okulisty, skoro poza Korwinem-Mikke nie jest w stanie dostrzec nic więcej.

Po przemarszu zakończonym na placu Zamkowym młodzi korwiniści wracając zatrzymali się na chwile pod namiotem. Z uśmieszkami politowania tłumaczyli, że takie protesty jak namiot Solidarnych 2010 nie maja sensu, bo żeby cokolwiek się zmieniło to najpierw musi zmienić się prezydent w Ameryce. Jaki sens, poza marnotrawieniem pieniędzy na wynajem Sali Kongresowej, ma w tym kontekście organizowanie Kongresu Nowej Prawicy - dalibóg - nie wiem.

KOMENTARZE

 • Jaki jest sens wynajęcia Sali Kongresowej przez Nową Prawicę?
  To zależy od tego, kto płaci.
  On decyduje jaki jest sens i cel wydatkowania przez niego pieniędzy. To jest pierwsza zasada korwinizmu.
  Odruchowo, czytając słowa "młodzi korwiniści", przeczytałem "młodzi komuniści". Sądząć z obojętności i uśmiechów politowania maszerującej młodzieży spod znaku JKM, intuicja mnie nie zawodzi.
  A kto płaci?
  Może ktoś z Warszawy, a może bezpośrednio ktoś z Moskwy?
 • Bo może jest coś ważniejszego od 10-letniej żałoby?
  Np. Kryzys finansowy zbliża się do Polski?, jak i inne artykuły różnych ekonomistów.
  http://zbigniewkuzmiuk.salon24.pl/298992,kryzys-finansowy-zbliza-sie-do-polski

  Finanse państwa i gospodarka winny być obecnie najważniejszym tematem dyskusji. Sprawa 10 kwietnia i kwestia elit państwa polskiego jest ważna, ale nikt nie będzie zajmował się honorem w sytuacji, gdy nagle 38 milionów Polaków przywita hiperinflacja wraz z bankructwem systemu emerytalnego.
 • Pamiętajmy iż w II turze wyborów Korwin poparł Komorowskiego!!!
  Pamiętajmy idąc na wybory do kogo temu Panu jest bliżej!!!!
 • @pawelooss
  Jeśli myśli Pan, że kwestia wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej to "tylko" kwestia honoru, to jest Pan w grubym błędzie.

  Przypadki Kluski czy Chołdy oprócz osobistej tragedii są sygnałem dla reszty: siedźcie cicho bo was też załatwimy, a jak będziecie z nami to ukręcimy łeb nawet tak grubym przekrętom jak Miro i Zbycho.

  Budowanie wolnego rynku i sprawnej gospodarki w warunkach bandyckich rządów mafii jest taką samą fikcją jak elektryfikacja wsi drogą do likwidacji ciemnoty i kułactwa.

  Jeśli mogą sobie pozwolić na mataczenie przy śmierci prezydenta, to czemu mieliby nie mataczyć przy systemie emerytalnym? Albo podchodzimy poważnie do faktów i rzeczywistości albo olejmy całą rzeczywistość.
 • @pawelooss
  Katastrofa smoleńska daje mandat prawny społeczeństwu do odsunięcia POwców od władzy i postawienie przed sądem, co umożliwi iż za gospodarkę odpowiedzialni bedą eksperci.
 • Zaściankowi ... pyszni...gruboskórni ?! !!
  Wkurza mnie bardzo NIEZDOLNOŚĆ do elementarnych odruchów ludzkiej Solidarności.

  Z całym szacunkiem dla Panów z "Prawicy" których wielu cenię i poważam od lat ;
  to Solidarni 2010 wyartykułowali 4 podstawowe postulaty ,które można porównać do postulatu odebrania prawa jazdy komuś kto prowadząc samochód ma na koncie ileś tragicznych wypadków oraz jedzie w stronę przepaści.

  Prawica postuluje:
  zmieńce przepisy
  wybierzcie nas na kierowców
  oraz dywaguje czasem słusznie czasem sobie a muzom o modernizacji auta oraz zmianie trasy.
  Tymczasem kierowca powoduje stłuczkę za stłuczką.

  Ethos Solidarności nie jest etosem lewackim; jest zakorzeniony w najpiękniejszych odruchach ludzkiego ducha
 • @I3abinicz
  Myli się Pan. Korwin akurat stwierdził, że mafia stojąca za Kaczyńskim jest słabsza niż ta stojąca za Komorowskim, a on woli słabszą mafię od silniejszej.
 • @I3abinicz, @wiktorinoc
  1) No właśnie poparł akurat "mniejsze zło" - Kaczyńskiego. :)

  2) "Jeśli mogą sobie pozwolić na mataczenie przy śmierci prezydenta, to czemu mieliby nie mataczyć przy systemie emerytalnym?" - no więc wystarczy zlikwidować przymus emerytalny, a skończą się mataczenia, bo nie będzie gdzie. ;)
 • Pełen żółci artykuł.
  A ja powiem, że pan Mikke który stawia na gospodarkę darzy równą "sympatią" PiS i PO które są po prostu socjalistyczne i dlatego nie wspiera ich inicjatyw tak jak PiS nigdy mu nie pomagało. Jak takie PiS lepsze to niech może pierwsze krok zrobi a nie płacze, że nie wspiera jego inicjatyw ktoś kto ma zupełnie inny program a spotyka się z jego strony z wyłączną jak widać i tu krytyką. A każdy ma prawo wydawać uczciwie zarobione pieniądze na wynajem czego mu się podoba, chyba to oczywiste...
 • Kto popiera Nową Prawicę?
  Nie wyszło z PJN, ani z ruchem Palikota, widać czas na "Nową Prawicę".
  Przemarszu uczestników wiecu w Sali Kongresowej przez Krak. Przedm. pilnowały siły porządkowe, w wersji antyterrorystycznej, które przede wszystkim otoczyły szczelnie namiot p.E.Stankiewicz i innych demonstrantów przed Pałacem Namiestnikowskim.

  Widać, że jest prawica słuszna i niesłuszna.
 • @michael
  Na partie można rocznie wpłacić 20 tys zł, na komitet wyborczy drugie tyle. Ilu ludzi wpłaca na jakąś kanapę, czy nawet partię parlamentarną 40 tys zł rocznie? Co to za prawo kiedy płaca minimalna to 12 tys zł rocznie, zatem kto wpłaca na partie tyle kasy, po co takie wielkie sumy, czy to nie powinny być 100 razy mniejsze np 400zł rocznie łącznie w obu pozycjach? Zdumiewająca luka umożliwiająca finansowanie polityki przez zagranicę (przez słupy krajowe) i naszych milionerów, miliarderów, mafie. Tysiąc wpłat po 40 tys i mamy 40 mln zł. Niewielu trzeba żeby za pomocą kilku partii rządzić Polską. Takie partie jak PO nie potrzebują dotacji rządowych. Zaś PiS nie chce zbudować masowego PiS np z 2 mln członków, wtedy ze składki 100zł rocznej... byłoby dość kasy na działanie, kampanie partii.

  Księgowość partii trzeba uszczelnić maksymalnie.

  Solidarni2010 dla "nowej prawicy" są obrzydliwymi (choć nie zawsze tak jest, to nie tylko wyborcy PiS, Solidarni2010 to chyba też m.in Fronda, GP itd konserwatyści) pisowcami i jak to określił poseł (były) Zawisza (w domyśle pisizm) narodowym socjalizmem. To jest podział który chyba nie da się już zakopać. Jak można takie obelgi wybaczać, udawać że deszcz pada kiedy plują, to dekada wyzywania od nazistów, komunistów, socjalistów chociaż prof Gilowska na socjalistkę nie wygląda, ani jej działania itd

  Dziel i rządź, agentura działa. Trzeba zatem tworzyć nowy ruch który scali Polaków, a przygasi naturalnie stare szyldy.

  Moim zdaniem tylko ruch katolicki spełnia takie kryteria jako fundament pod nową scenę polityczną, organizacje patriotyczne. Taki ruch załóżmy i bratajmy się, a korwinowcom itd kij w oko, niech się sami obudzą przed kolejnym 1939. Tusk to guru lemingów, ale Mikke to dopiero czarodziej, a więcej tam szatanów czynnych było na kongresie.

  Zacny Szeremietiew był, czy nie? Niepotrzebnie nobilituje Korwina i innych kaczożerców, którzy nikczemne rzeczy wypisują po 10 kwietnia 2010, a właściwie całe życie odkąd odwaga potaniała po 1989.

  Ile kosztowała impreza? Ile kosztuje wynajęcie sali i inne bajery jakie były?
 • @Kazia
  Ile czasu działa PJN, Palikot i jemu podobni? Niecały rok?
  A ci goście mają jednak niezmienne poglądy od 20-30 lat - to się ceni...
  Poza tym porównaj sobie ilość czasu antenowego przeznaczanego na PiS/PJN z czasem poświęcanym ideom konserwatywno-wolnościowym. Gdy Palikot organizował spotkanie o identycznej wielkości, to wszystkie dzienniki trąbiły o tym przez 5 minut, a tu jedynie była 10-sekundowa wzmianka we Wiadomościach. Coś te porównania są nie trafione...

  "Widać, że jest prawica słuszna i niesłuszna."
  Prawica to nie jedynie światopogląd, ale i kwestie gospodarcze.
  A w nich PiS wybitnie lewicuje (kamuflując to przez pojęcie "solidaryzm").
 • @Marek Kajdas
  Wpłacać może akurat wielu średnich przedsiębiorców, którzy już nie mogą funkcjonować w gąszczu "wylobbowanych" ustaw i zmęczonych wiecznym wtrącaniem się do ich biznesu. Poza tym zyski z gazety "Najwyższy czas!" w jakiejś części pewnie również są przeznaczane na promowanie idei ko-liberalnych. Czemu lewica zawsze musi zajmować się cudzymi pieniędzmi? ;)

  "ale Mikke to dopiero czarodziej"
  Ma on szereg wad, ale obecnie nie ma lepszego propagatora postulatów upraszczania przepisów i zmniejszania podatków, co jak historia pokazuje jest najlepszą drogą na znaczne przyspieszenie wzrostu gospodarczego kraju.
 • @Wiesław P
  Przepraszam, ale to stek bzdur i zwyczajne przekłamania. Któryś raz powtarzam, że w II turze JKM poparł idola niektórych, czyli Kaczyńskiego.

  "Czy można być liberałem (prąd myślowy stricte katolicki!) mając "w głębokim poważaniu" czyli w dupie ludzi słabych, bezbronnych i zagubionych?"
  Jeśli wzrost inwestycji i przedsiębiorczości skutkujący powstaniem milionów nowych miejsc pracy nazywasz brakiem dbania o biedniejszych, to ja już nie wiem, jak można im pomóc.
 • @pawelooss
  Pewnie, działają ponad 20 lat. I co z tego? Ale teraz wpisują się w nagonkę na PiS. Nie raziła ich ta "ochrona?", nie zatrzymali się przy namiocie aby wyrazić swoje współpoparcie dla tej inicjatywy i aby wyrazić swoje poglady na sposób działania władzy (usuwanie dowodów pamieci, krzyży, bicie i przeganianie ludzi)? To kim oni są, ta Nowa Prawica, skoro to ich nie razi?
 • @I3abinicz
  OOOO!!! To jakoś umknęło mojej uwadze. Gdybym o tym wiedział to zapewne nie byloby mnie na Kongresie.
 • @autor
  "Pochód Kongresu Nowej Prawicy, składający się z ludzi wydawałoby się odpornych na medialna papkę i potrafiących samodzielnie wyszukiwać informację, przechodząc pod Pałacem Prezydenckim nie zauważył w ogóle namiotu Solidarnych 2010. "

  Tego zobojętnienia i braku chęci realnej współpracy dla jednoczenia sił jest znacznie więcej. Zobojętnienie, często podyktowane "pragmatyzmem", czy ambicjami, to reguła.
 • @Szeremietiew
  Po to jest NE aby wymieniać informację!!! Pozdrawiam
 • @I3abinicz
  Ale nie fałszywą...
  http://www.wprost.pl/ar/200544/Korwin-Mikke-zamknac-oczy-zatkac-uszy-i-glosowac-na-Kaczynskiego/
 • dlaczego solidarni 2010 nie przylaczyli sie
  do kongresu nowej prawicy, przeciez JKM w drugiej turze poparl Kaczynskeigo
 • Wiesław P. Marek Kajdas
  Ileż to oburzenia, ileż śliny zaprawionej jadem nienawiści, a ile kłamstw przy okazji - tak wygląda troska o Polskę? Trzeba się jednoczyć, trzeba się solidaryzować ! ale kiedy do tego dochodzi to zamiast życzliwości trzeba opluć, obsrać i obsobaczyć, że to agentura sobie zlot prawicy robi. Coś mam wrażenie, że to nie tam jest ta agentura...
 • @wiktor mokot :)
  Dobry wieczór!
  OBSERWOWAŁEM...
  Byłem w tym pochodzie z KONGRESOWEJ na PLAC ZAMKOWY!
  Z namiotu Solidarnych 2010 "wydobył się?" JĘK ZAWODU...
  Nikogo nie usprawiedliwiam, ale NOWA PRAWICA szła uzgodnioną trasą
  i oczekiwanie SPONTANICZNEGO poparcia było dowodem braku wiedzy o smutnej rzeczywistości!
  Zilustrowałem to u siebie:
  * http://andrzejbudzyk.nowyekran.pl/post/10825,swiaty-rownolegle-obok-siebie

  -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • @Pytający
  Korwin sam sobie strzela w stopę.
  Byłam tam, widziałam. Gdyby był mężem stanu, zatrzymałby się przy namiocie, podszedł i powiedział dwa zdania poparcia. Naprawdę ŻADEN wysiłek. Tymczasem - kilka tygodni temu był łaskaw w N Cz popełnić paszkwill, sugerujący że Kaczyńscy się dogadali w sprawie katastrofy.
  Czy muszę komukolwiek tłumaczyć, dlaczego uważam takie zachowanie za podłość???
  Głosowałam na JKM przez 22 lata. Stracił mój głos.
 • @Autor
  A czy wolno wiedzieć, jeżeli, oczywiście, to nie jest zbyt wielką tajemnicą, po kiego grzyba ten namiot tam stoi?
 • @pawelooss
  Demagogia liberalna (w dowolnej wersji, może być i mikkeizm) jest równie wiarygodna AD 2011 w niewoli UE, NWO jak program PPR czy Samoobrony, czy inszego PO.

  Niewiele można zrobić i nie wolno ludziom obiecywać gruszek na wierzbach. Chciałbym widzieć tych przedsiębiorców co wpłacają na UPR po 40 tys zł w roku w wyborczym. A może to studenci tyle wpłacają, bo któż że wspiera takie środowiska, prawie wyłącznie młodzież plus garstka zawodowych gawędziarzy jak Michalkiewicz itd Im się udało, im tak naprawdę ten system pasuje, zarabiają, jest ok, mają szacun.

  Poza tym komu chcesz zmniejszać podatki i jak ma państwo funkcjonować na deficycie np 150 mld zł jak się zanosi na ten rok, skoro tamten był tak paskudny. Najpierw zmniejsza się koszty, wydatki. Zatem uderzajmy w biurokrację i to chyba łączy wszystkich. Upraszczanie przepisów, prawa nie może też prowadzić do ułatwień w przekrętach. Państwo to nie jest prosty organizm.

  Faktycznie Korwin nie uderza w złe rządy jak dawniej KLD, SLD, PSL, PO, ale w państwo, podważa niejako Polskę nad którą suwerenem jest Naród Polski, a nad nami Bóg, nie zaś jakieś rynki finansowe, wolne rynki, czyli w praktyce pod kontrolą wielkich graczy. To bardzo szkodliwe sekciarstwo, lobbies wrogie polskiej racji stanu, to temat rzeka. Nie można popierać sił antypaństwowych z definicji. Gdybym był Putinem, to opłacałbym takie właśnie nurty polityczne i ich liderów. Podobne interesy mają Niemcy, kapitał bez granic (za to z narodowością), nwo-masoni. Ci co kolonizują Polskę, to najchętniej ucałowaliby nową prawicę i Korwina. Z nim to dopiero robiliby geszefty.

  To samo robiły przed wojną różne grupki anarchizujące, zamiast KPP działaczy, to są teraz aparatczyki z dawnej SD jak w tym przypadku, czy niezliczeni liberałowie z PZPR, co samo w sobie jest wielce zastanawiające. Młodzież tego nie widzi, ale młodzież to młodzież, pstro w głowie. Wystarczy rzucić hasło - chcemy obniżki podatków i już wszyscy zachwyceni, albo hasło o legalizacji narkotyków, prostytucji.

  Mikke jest tak katolicki jak Palikot.
 • @Szeremietiew
  Nawiasem to że tam Pan był (czekamy na relacje) oceniam jako błąd przez prymat Korwina Mikke, ale będzie wielki błąd jeżeli Pana jednak przekabacą i wciągną na listę wyborczą swojego komitetu. Chce ich Pan firmować i uderzać dywersją w PiS?

  Za dużo cudaków się dzieje. Generał Skrzypczak w ZEN, czyli niejako w PJN tym samym i ma jakieś dziwne wsparcie razwiedki. Pan w Nowej Prawicy z antypaństwowcami jak Mikke. Myśli Pan że on jest za tworzeniem poważnej armii i silnego państwa na wzór II RP?

  Prawica tak, ale NIE TAKA.
 • @anarche
  Twoje świadectwo należy w sieci propagować. Zatem można się nawrócić z korwinizmu i dzieje się w okolicach 40-stki, lepiej późno niż wcale. Ukłony :)

  Głosujcie na komitet PiS starannie wybierając głos, ewentualnie na Marka Jurka, acz też im tak sobie wierzę i zapewne będą trzymać z Korwinem, co ich zniszczy do zera na zawsze. Nie rozbija się partii nawet mając dobry pretekst. To nie był też normalny rozłam. Budowanie partii przez rozłamy jest NIKCZEMNE, NIEHONOROWE. Upsss czy to nie tak powstała nowa kanapa Korwina jako UPR nr 2?
 • @Marek Kajdas
  Jeśli więc nie ta prawica to która? Jeśli nie teraz to kiedy?
  Bo według Pana tę prawicę finansuje kapitał zagraniczny (?), agentury obce (?) - otóż nikt jej (konkretnie UPRu) nie finansuje, bo z braku finansów partia ta przeżywa(ła) tak wielkie kłopoty. Gdyby "ci co kolonizują Polskę" tak "najchętniej ucałowaliby nową prawicę i Korwina" to ta prawica dawno by już rozdawała karty w parlamencie a nie rodziła się w bólach. Albo to: "Mikke jest tak katolicki jak Palikot"...stek bzdur Pan głosi w myśl zasady, że chociaż nie prawda ale smród zostanie
 • @koolart
  Kiedy? Po wyborach twórzmy prawicę w konfederacji ruchów. To będzie naprawdę nowa jakość, WACHLARZ całej sceny pozaparlamentarnej szykującej się do decydującego boju o Polskę. Tylko że taka siła powinna mieć zdolność koalicyjną z PiS. Albo to polityka bowiem, albo przedszkole ruskie czy jakieś i w to nie wejdę.

  Jeżeli teraz ta Korwinowa Nowa Prawica doprowadzi do klęski PiS i wygrania osi PO-SLD-PSL, to NIGDY wam tego nie darujemy, będziecie skończeni wśród Polaków rozsądniejszych na zawsze jako dywersanci :) Uśmiecham się, bo nie chcę żeby Pan to uznawał jako agresję. Luz. Miłość.
 • @Marek Kajdas
  Demagogia i utopia to akurat socjalizm. Co wolny rynek dał natomiast Stanom Zjednoczonym? W 200 lat pustynia zmieniła się w 1. mocarstwo na świecie. Tego faktu NIKT nie podważy. Dziękuję, dobranoc.

  "Zatem uderzajmy w biurokrację i to chyba łączy wszystkich."
  No to akurat nikt inny tego nie robi. Wszyscy już rządzili, wszyscy! Każda z partii! Żadna nie wydźwignęła Polski z marazmu, tylko wiecznie wleczemy się za innymi narodami. Jak dla mnie sprawa jest prosta - trzeba szukać alternatyw, a nie głosować 10 raz na to samo byle co.

  "Najpierw zmniejsza się koszty, wydatki.'
  Stopniowa prywatyzacja i wyzbywanie się przymusów ubezpieczeniowych to nie obniżka wydatków?

  "Nie można popierać sił antypaństwowych z definicji."
  Ale on nie jest anarchistą...

  "Mikke jest tak katolicki jak Palikot."
  Po co ograniczać się do "jedynego słusznego" katolicyzmu, chrześcijaństwo to szersze i lepsze pojęcie. ;]
  Poza tym osoba wierząca powinna właśnie jako pierwsza bojkotować socjalizm, który łamie przykazanie "nie kradnij"!
 • @Marek Kajdas
  Więc twórzcie "prawicę w konfederacji ruchów". Trzymam kciuki. Niechaj naprawdę będzie to "nowa jakość" itd, z całą życzliwością. Obawiam się, że jeśli nawet ktoś zacznie coś tworzyć, po wyborach to będzie dawno "po ptokach".
 • @Wiesław P
  Czy można być liberałem (prąd myślowy stricte katolicki!) mając "w głębokim poważaniu" czyli w dupie ludzi słabych, bezbronnych i zagubionych?
  Korwin nigdy nie miał w tym, o czym Pan pisze, ludzi słabych, bezbronnych i zagubionych. Wręcz przeciwnie - twierdził, że ograniczenie Państwa (i podatków, którymi się żywia państwowi funkcjonariusze!) do minimum umożliwi wzrost gospodarczy, a tym samym poprawi sytuację najbiedniejszych warstw.

  Jakie libertyńskie państwo chce zafundować nam JK-M po "obaleniu" bolszewickiej okupacji?
  Korwin nigdy nie był libertynem. Jest antylibertyński. Jest właśnie LIBERTARIAŃSKI. Różnicę proszę zgłębić samemu, wtedy lepiej ją Pan zrozumie.

  Kim tak na prawdę jest ten cały Korwin - Mikke? ale za to powinien pójść na szubienicę.
  Pójście na szubienicę będzie mozliwe dopiero po wygranej Korwina, tylko on w sosób stanowczy i nieustanny domaga sie przywrócenia KS. Ale akurat nie w związku z czynami, które Pan mu zarzuca.

  Pamiętajmy Polacy iż w II turze wyborów Korwin poparł Komorowskiego!!!
  Oczywista nieprawda, jak juz wczesniej wyjaśniono.

  Dobre pytanie: z czyich pieniędzy to finansowane i za czyje wynajmowana sala? ja odpowiedź znam: za tych co za nimi stoją, czyli byłe i obecne służby
  To ciężki zarzut. powinien Pan poprzeć go źródłami.

  Inaczej Pana jazgot staje się pianą demagogii.
 • @Grzegorz Rossa.
  A czy wolno wiedzieć, jeżeli, oczywiście, to nie jest zbyt wielką tajemnicą, po kiego grzyba ten namiot tam stoi?

  Wolno wiedzieć - ma Pan w tym celu do dyspozycji cały NEkran. Dodatkowo bogato ilustrowany materiałami filmowymi z konferencji prasowych Ewy Stankiewicz.
  Polecam również google.
 • @Marek Kajdas
  Myśli Pan że on [K-M. - przyp.mój] jest za tworzeniem poważnej armii i silnego państwa na wzór II RP?

  Zdecydowanie tak. Zawsze był za tworzeniem silnej, zawodowej armii i państwa minimum, co nie znaczy słabego. Mocne państwo to nie takie, które penetruje wszystkie dziedziny zycia, lecz takie, które decyduje w niewielu sprawach o podstawowym znaczeniu dla przetrwania Narodu, za to jest w tych sprawach SKUTECZNE.
 • @anarche - Liberalizm katolicki?
  Znaczy protestanci nic tu nie mieli do gadania?;) Ale zostawmy protestantów. Tka, tak, Mikke bardzo jest za ludźmi słabszymi, biednymi itp. Identycznie jak UE (kolejne podejścia do eutanazji) - a co się mają męczyć. I proszę nie zarzucać mi demagogii, bo tu akurat to lecę Korwinem:).
 • @Marek Kajdas
  Radość przedwczesna! :-/

  To, że nabił sobie u mnie krechę, nie znaczy, że nie doceniam jego wkładu w dyskurs o funkcjonowaniu państwa i gospodarki. Ten jest nie do przecenienia.
  M.in. gdyby 20 lat temu spełniono postulaty Korwina o prywatyzacji przez jawną licytację majątku narodowego i utworzenie ta drogą funduszy emerytalnych, Polska nie tylko nie miałaby dziś problemu głodujacych emerytów. Byłaby w ogóle innym państwem. Korwin był od zawsze zaciekle zwalczany przez wszystkie ugrupowania, co podważa teorię o jego agenturalnosci.
 • @bez kropki
  Był taki moment, że JKM proponował żeby przeprowadzić uczciwe prywatyzacje za pomocą licytacji i dużą część (bodaj połowę) środków przeznaczyć na emerytury, uważając- słusznie, że ci ludzie wypracowali te pieniądze i im się należą. To nie jest dbałość o biednych i słabszych. Czy dobrze prosperujący kraj nie jest bezpiecznym miejscem dla biednych i słabszych? Ba w takim kraju niewielu jest biednych.
 • @anarche: Wolno wiedzieć - ma Pan w tym celu do dyspozycji cały NEkran. Dodatkowo bogato ilustrowany materiałami filmowymi z kon
  ferencji prasowych Ewy Stankiewicz.
  Polecam również google.”
  ============================================

  Wiedziałem, że to sadomasochizm. Najpierw ich prowokujemy, żeby nas sprali, bo to nas kręci, a potem ich o to oskarżamy.

  Gratuluję oryginalny pomysł na PR. Odsyłania klienta, żeby sam przekopywał się przez źródła, chyba nie ma w żadnym podręczniku.
 • @bez kropki
  "Identycznie jak UE (kolejne podejścia do eutanazji) - a co się mają męczyć. "

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

  Nie demagogię zarzucę, lecz ignorancję.
  Nie przypominam sobie bowiem ANI JEDNEJ sytuacji, aby Korwin postulował eutanazję. Żawsze był przeciwny eutanazji i aborcji, natomiact ZA karą śmierci (w zbrodniach z premedytacją, nie pamiętam jak ze zdredą stanu, przypuszczam że tez).
  A to jest dokładnie odwrotna opcja niż proponowana przez UE.
  Może jeszcze na wyrost powiem - gdyby miał paść zarzut o postulowanie eutanazji dzieci kalekich, urodzonych z wadami wrodzonymi uniemożliwiającymi samodzielne zycie - tu Korwin raczej dywaguje i rozważa za i przeciw, z pewnoscią nie postuluje eutanazji, natomiast może postulować odstąpienie od podtrzymywania życia za wszelką cenę, z angażowaniem ponadstandardowych metod "leczenia" - np. płodu bezmózgiego nie da się WYLECZYĆ, można tylko go odżywiać przez sondę i pielęgnować, natomiast żywienie pozajelitowe ad infinitum byłoby już działąniem nieracjonalnym i niecelowym.
  Piszę to jako lekarz.
 • @Grzegorz Rossa.
  Jasna cholera!!
  Dlaczego ja mogę BEZ najmniejszego TRUDU odnaleźć adekwatne notki, a Panu trzeba podetknąć linki?
  Proszę przejrzeć artykuły Wildsteina, obejrzeć filmy Ewy Stankiewicz, które bez trudy znajdzie Pan w wyszukiwarce.

  P.s.
  http://carcajou.nowyekran.pl/post/10158,9-30-rozmowa-z-ewa-stankiewicz-plus-odezwa-solidarnych2010
  http://carcinka.nowyekran.pl/post/10811,konferencja-prasowa-solidarnych2010-16-04-2011
  http://www.youtube.com/watch?v=rqhVAvpqdZg&feature=player_embedded#at=20


  http://carcinka.nowyekran.pl/post/10346,biale-miasteczko-zwyciezymy
  http://wolnapolska.pl/images/images/michal_strozyk_szpital.jpg

  http://www.youtube.com/watch?v=ulIkNG2v03I&feature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=XqfPQECEKJk&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=nVKE_4FyrL4&feature=related

  Proszę uprzejmie.
 • @anarche
  To ja wcale nie dziwię się strażnikom miejskim, że się wkurzyli i Was pobili. Jeżeli na proste pytanie (moim zdaniem pytanie „po kiego grzyba?” jest proste, ale nie upieram się, mogę się mylić) nie można dostać prostej odpowiedzi, to mieli prawo uznać, że sprawa jest podejrzana, po prostu śmierdzi i wlali profilaktycznie.
 • @ Szanowni Komentatorzy.
  Ostudźmy nieco emocje. Z pewnością ważna byłaby dla PiSu możliwość koalicji parlamentarnej z ugrupowaniem bardziej prawicowym, niż on sam. Ale nie z takimi ubeckimi potworkami, jak PJN, również nie z jakąś nieokreśloną /porządną?! ha ha!/ częścią PO. Bo to niczego nie zmieni w zasadzie. Ale zestawienie narodowych wartości PiSu i konserwatywnego liberalizmu Nowej Prawicy? To głupie dla Polski nie byłoby przecież! Nie mówiąc o Polakach - tzw. obywatelach. Jak wiemy, obywatel to taki facet/ka/, który obywa się bez wielu rzeczy, a któremu w tym obywaniu się wydatnie pomaga rozbuchany i bezkarny aparat państwowy. Ale obywatel przecież jest przywiązany do Ojczyzny. Zamiast więc okładać się cepami i agenturą /która jest i będzie, już i generał ZEN pomrukuje z boku/, zadajmy obu ugrupowaniom szereg pytań i zmuśmy je /liderów/ do odpowiedzi i ustalenia WSPÓLNYCH ram - granic ewentualnej współpracy. Niewątpliwie muszą być to również pytania z cyklu "ile państwa w państwie", bo to implikuje szereg najważniejszych kwestii w naprawianiu Państwa Polskiego, zarówno ustrojowych, jak i gospodarczych. Taki początkowy "protokół ZBIEŻNOŚCI" może spełnić dobrą rolę i być zaczynem na przyszłość. A potem można marzyć dalej...

  Miałabym trochę pytań do obu ugrupowań, ale nie mam szans, poza żołądkowaniem się w komentarzach, na zadanie ich JEDNOCZEŚNIE i usłyszeniu JEDNOCZESNEJ odpowiedzi, z możliwością ustalenia przez te formacje właśnie MOŻLIWEJ wspólnej przestrzeni programowej, którą podjęłyby się zrealizować na dobry początek. Może społeczność blogerska taką możliwość stworzy?
 • @Grzegorz Rossa.
  Najlepiej dołącz pan do tych co leją - dla większej satysfakcji.
 • x
  "Ethos Solidarności nie jest etosem lewackim; jest zakorzeniony w najpiękniejszych odruchach ludzkiego ducha"
  CzarnaLimuzyna
  No właśnie, w tym rzecz, że jest! Tak jak pierwsza solidarność nie miała obalać systemu. Później wzięła się za obalanie tyrani przy okazji obalając system. Dwa w jednym. Twix, twix!:)

  PIS jest niewątpliwie solidarny, przez co socjal-ny, przez co lewacki! :p
  Stąd konsternacja u niektórych!
  Wszak lewak to twój wróg! Adzia!Adzia!Adzia! Prawica rządzi! Prawica radzi! Prawica nigdy Cię nie zdradzi!:D
  Zaryzykuje, twierdzeniem, że nie ma w tej chwili bardziej lewackiej partii w parlamencie. SLD? Bez jaj! Liberałowie korporacyjni w czerwonych krawatach. Pozoranci..
  PSL ?:p

  Panie Grzegorzu, on tam robi za symbol. Symbol wolności i przypomnienie bronkowcom i tuskoidom, że sprawa nie zejdzie z pudła do piwnicy i wszyscy zapomną.
  On tam nikomu nie wadzi, niczego nie zasłania, nie utrudnia. Burzy jedynie dobre samopoczucie tych którzy go mieć nie powinni.
  Widać go z Bristolu!:p

  Panie Marku jest przepływ elektoratu antypisiarskiego z peło do lsd, czy ultra maryna prawicy to właściwy sak na nich?
  Wszak oni kluczem zwycięstwa?
  Ultra maryna powyjmuje cegiełki prawicowonasiąknięte ze wszystkich ugrupować, gdzie im niekonfortowo, acz najwięcej z PISu, czy myśli pan, że z peło? Wątpie..

  Wiktor, nie zezwalałem na umieszczanie wizerunku! No ale w sumie jako osoby publicznej, nie jest chroniony..:D
 • cz@rna limuzyn@ i @torin :)
  Dzień dobry!
  "[...] pierwsza solidarność nie miała obalać systemu. Później wzięła się za obalanie tyrani przy okazji obalając system. Dwa w jednym. Twix, twix!".

  Dla mnie SOLIDARNOŚĆ jest jedna...
  Trochę - jakk - RZEKA, której "zasięg i siła!" zmienia się w czasie
  oraz w przestrzeni :)))

  -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • Ma Pan zupełną rację
  Ale z wyznawcami Korwina nie warto dyskutować, bo są wyznawcami - argumenty do nich bardzo rzadko docierają, mają za bardzo zadarte głowy, żeby dostrzec prawdę leżącą często na chodniku. Wiem coś na ten temat, bo niestety przez jakiś czas obracałam się w tym towarzystwie. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że o wielu rzeczach nie wiedziałam, albo byłam naiwna. W końcu jednak zaczęłam dostrzegać, że idee, które głoszą (a które są mi bardzo bliskie) leżą w kosmicznej odległości od ich życia. A zgodnie z biblijną zasadą "Po owocach poznacie ich" - poznałam i to nie był widok godny uwagi. Nawet po tym przemarszu po Krakowskim Przedmieściu, nie trzeba analizować całej działalności i osiągnięć wszystkich maszerujących, wystarczy ocenić to jedno - idee, które głoszą mają w dalekim poważaniu, bo mogli je właśnie zastosować, ale niestety nie skorzystali, żałosne...
 • @anarche
  A do SD należał Korwin czy nie i jak długo? Ile razy wyjeżdżał zagranicę? Nie było do zwerbowania? Było ich TYSIĄCE.

  ================
  Uczył się w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Maturę zdał w 1959, po czym studiował na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Później studiował także prawo, socjologię, psychologię i filozofię na Wydziale Filozofii. W 1965 w trakcie studiów został aresztowany. W marcu 1968 w związku z udziałem w protestach studenckich został powtórnie aresztowany (przetrzymywany w areszcie do lipca tegoż roku) i relegowany z uczelni. W latach 1969–1974 był pracownikiem naukowym – najpierw w Instytucie Transportu Samochodowego, następnie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1970 uzyskał eksternistycznie tytuł zawodowy magistra filozofii, pozostałych kierunków studiów nie dokończył.

  Jako stażysta w prywatnej firmie informatycznej wyjechał w 1977 na pół roku do Paryża.

  Działalność publiczna w PRL
  W latach 1962–1982 należał do Stronnictwa Demokratycznego, z którego wystąpił w okresie stanu wojennego.
  ==================
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Korwin-Mikke


  Każdy funkcjonariusz partii komunistycznej jest agentem niejako z automatu, zasady. SD miała sporo ludzi z masonerii. Liceum Reytana słynęło z kształcenia takich dziwnych ludków michnikowszczyzny, konwertytów, frankistów, lewaków, patriotów, wszyscy jakoś razem, plus harcerstwo. Mnie się nie skleja w całość za dobrze i mam swoje podejrzenia.

  Kto sobie wyjeżdżał do Paryża w 1977 roku i WRACAŁ? Mało oberwał w 1968 w areszcie i wcześniej w 1965? Nie był "prób" zwerbowania wtedy? Innych werbowano, a jego nie? Taki był wyjątkowy? Absurd i to już za ery KOR przecież, innych inicjatyw. To był test wierności. Wróci czy nie wróci.. wrócił. Kisiel dla mnie też nie jest autorytetem, zresztą znane są jego korzenie powiedzmy polityczne z PRL. Ktoś taki miałby założyć zdrową prawicę z Korwinem? Bez jaj. Zresztą są wśród założycieli najdziwniejsze postacie, łącznie z obecnym tu europosłem PiS wszędopartyjnobylskim.

  Zatem czar nie puścił jeszcze, cóż, może za kolejne 10 lat.
 • @Polon: życzę, by ktoś uznał, że Pańskie wypisywane brednie to podejrzana sprawa, wkurzył się i profilaktycznie Pana pobił - ORM
  O już nie ma, ale jak widać ormowcy ciągle żywi...
  Proszę rozważyć skupienie się na »wdrożeniu technologii produkcji podziemnej paliw ze złóż węgla«”
  ==============================================

  Porównanie chybione. Ja moich celów nie ukrywam.
 • @all
  Dziękuję za wszystkie komentarze. Trochę zaskoczyła mnie ich liczba pod takim debiutanckim postem i nie miałem kiedy na nie odpowiedzieć. Ale wszystkie przeczytałem i jestem pod wrażeniem! Marzy mi się, aby następne teksty także wywoływały tak ożywioną dyskusję ;-))))

  Pozdrawiam serdecznie wszystkich dyskutantów ;-)
 • @wiktorinoc
  Bo trafił Pan w temat, Pańska relacja była poruszająca i sprawiła, że osobiście ostro wzięłam się za komentowanie, czego nie robię zbyt często.
  Dziś zajrzałam, bo chciałam polecić ostatni wpis na blogu Pana Gwiazdowskiego, który może trochę rozjaśni sprawę czy Korwin chciał objąć władzę czy nie i co mu w tym przeszkodziło. Polecam i pozdrawiam.

  http://blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=932

  króciutki cytat: "(...) szkoda mi energii na działania, które sam Korwin skazuje na niepowodzenie. Co miałbym robić na Kongresie, podczas którego lider ruchu mieniącego się liberalno-konserwatywnym zaczyna swoje programowe wystąpienie od stwierdzenia, że „najlepszy czerwony, to martwy czerwony”? Proszę o cytat z klasyków liberalizmu lub konserwatyzmu, który by uzasadniał głoszenie takich haseł.(...) Chcąc uprawiać politykę – a Korwin, w odróżnieniu ode mnie deklaruje, że chce – mając tak wspaniałą ideę (bo idea wolności jest ideą wspaniałą) i taki potencjalny elektorat (są nim spragnieni wolności przedsiębiorcy z rodzinami, sfrustrowani wszystkimi politykami), trzeba się naprawdę bardzo starać, żeby nie wygrać wyborów. I zdaje się, że Korwin stara się jak może, rzucając co jakiś czas bon moty, które dyskredytują go w oczach wyborców, których głosów potrzebuje by wygrać wybory."
 • @pawelooss
  "2) "Jeśli mogą sobie pozwolić na mataczenie przy śmierci prezydenta, to czemu mieliby nie mataczyć przy systemie emerytalnym?" - no więc wystarczy zlikwidować przymus emerytalny, a skończą się mataczenia, bo nie będzie gdzie. ;)"

  Najlepiej zlikwidować całe państwo polskie i wtedy skończą się mataczenia nie tylko przy systemie emerytalnym. Prawda jakie to proste?

  Szkopuł w tym, że natura, również ta geopolityczna, nie znosi próżni i do przejęcia masy upadłościowej po likwidowanym państwie zgłasza się co najmniej jedno inne państwo. A może właśnie o to chodzi?

  Na deser pytanie pozornie nie związane z tematem: Kogo Korwin-Mikke uważa za prawdopodobnie najlepszego króla Polski?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej